МистЭкспресс — Чергова спроба монополізації ринку міжнародних відправлень національним оператором поштового зв’язку України
29 жовтня 2015 року відбулася прес-конференція на тему «Мінінфраструктури забезпечує «Укрпошті» монопольне право на ринку міжнародних поштових відправлень». Захід організувала УАДМ на чолі з президентом УАДМ Валентином Калашником.
Для обговорення питання та прийняття консолідованої позиції на прес-конференцію зібрались представники УАДМ, поштово-логістичних операторів, ЕВА, компаній дистанційної торгівлі.
В числі запрошених була Ілона Коваль, директор юридичного департаменту «Meest Group», до якої належить компанія «Міст Експрес».
«За останні 4 роки цей законопроект подається вже втретє, отже, очевидно, що існує чиясь зацікавленість у прийнятті цього закону. «Укрпошта» пояснює таку ініціативу, як намагання України виконувати норми актів ВПС. Але ВПС, членом якого є Україна, розглядає приватних операторів, як невід’ємних суб’єктів ринку обміну міжнародної пошти. До того ж, у контексті просування нашої країни в напрямку завершення переговорів щодо укладення Угоди про Асоціацію з Європейським союзом, Україна взяла на себе зобов’язання щодо недопущення впровадження нерівних конкурентних умов для державних та приватних суб’єктів господарювання, що також стосується операторів поштового зв’язку у сфері визначення та діяльності місць міжнародного поштового обміну.
Крім того, вищевказаний законопроект навіть не передбачає спроби визначити порядок користування місцем міжнародного поштового обміну (надалі – ММПО) Укрпошти іншими операторами поштового зв’язку, які втратять право на визначення власного ММПО. Таким чином, законопроект містить корупційну складову, адже критерії співпраці Укрпошти з іншими операторами поштового зв’язку у використанні ММПО не визначені.
Вважаю, що законопроект не має права на існування в такій редакції», — повідомляє Ілона Коваль.
Від негативних наслідків нового законопроекту постраждають не лише приватні поштові оператори, але й представники всесвітніх інтернет-магазинів та торгівлі за каталогами, які не зможуть забезпечити високі європейські стандарти якості для кінцевих споживачів у разі монополізації ММПО.
Присутні на прес-конференції одноголосно прийняли рішення консолідувати зусилля в боротьбі за розвиток конкурентного поштового ринку в Україні, використовуючи чинне законодавство України, норми ЄС і підтримку громадськості.